Drodzy Klienci,

w roku 2003 swoją działalność rozpoczęło Centrum Handlowo-Usługowe BUGAJ Tomasz Bugaj, którego celem jest zaopatrywanie w artykuły do produkcji rolnej polskie gospodarstwa. Naszą firmę cechuje rzetelna i obopólnie owocna współpraca z Klientami, intensywny rozwój, systematyczne wdrażanie nowości w branży rolnej i bezpośrednie zaangażowanie właściciela w obsłudze Klientów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w roku 2008 rozpoczęliśmy produkcję materiału siewnego zbóż. Wybieramy odmiany, które sprawdziliśmy poprzez doświadczenia własne jak i doświadczenia COBORU. Zwracamy uwagę, aby nasza oferta była dopasowana do różnych warunków klimatyczno-glebowych, a odmiany odznaczały się dobrą zimotrwałością i wysokim potencjałem plonowania.

Kwalifikowany materiał siewny zbóż pod marką SEMINA jest produkowany na jednej z największych i najnowocześniejszych linii przyjęcia, czyszczenia oraz zaprawiania nasion w Polsce. Urządzenia zamontowane w linii należą do najbardziej zaawansowanych na świecie. Przyjęcie nasion odbywa się z samochodów do kosza grawitacyjnego (maksymalnie 100 t/h), skąd trafia do silosów kwadratowych nasiennych, które cechują się całkowicie gładką powierzchnią wewnętrzną – wszystkie łączenia śrubowe wyprowadzone są na zewnątrz silosu, dzięki czemu nie występuje osadzanie się i zaleganie nasion. Na silosach pracuje przenośnik taśmowy z wózkiem wyładowczym, zasypującym dowolnie wybrany silos z jednego lub drugiego rzędu.

Semina Agro

Uniwersalna linia

W kolejnym etapie produkt trafia na linię do czyszczenia dokładnego nasion o wydajności 15 t/h, która składa się z: kłosownika (usuwa ości z jęczmienia, łuski z pszenicy itp.), czyszczalni dokładnej Delta 107 Cimbria (z dodatkowych systemem nadmuchu od spodu, który usuwa nasiona chore, porośnięte), zestawu tryjerów HSR 16020 Cimbria. Stół grawitacyjny usuwa nasiona różniące się masą własną od nasion dobrych; wychwytuje nasiona chore, sporysz oraz separuje inne zanieczyszczenia. Przy poszczególnych urządzeniach zamontowane są podnośniki kubełkowe Cimbria oraz przenośniki na odpady. Po zakończeniu każdego etapu czyszczenia istnieje możliwość odebrania czystego produktu, gdyż każde urządzenie posiada tzw. „ominięcie”. Dzięki temu linia znajduje zastosowanie dla każdego rodzaju nasion.

Precyzyjne zaprawianie

Z kolei jeśli chodzi o linię do zaprawiania i pakowania (również 15 t/h), jej sercem jest charakteryzująca się wysoką precyzją i wydajnością zaprawiarka porcjowa CC 150 Cimbria. Wyposażona jest w dwie linie dozujące poprzez przepływomierz mierzący ilość cieczy w litrach, co zapewnia dużą dokładność dozowania do każdej porcji nasion. Według producenta stopień powlekania nasion jest w pełni jednolity i identyczny (jakość powłoki nasion poprawia dodatkowo pudrownica). Pozostałymi elementami linii są: podnośniki wolnoobrotowe Cimbria przed zaprawiarką i po zaprawiarce, które cechują się delikatnym transportem nasion, a także linia do pakowania nasion w big bagi oraz w małe worki, zakończona manipulatorem podciśnieniowym oraz owijarką stretch.

Dzięki zastosowaniu światowej technologii w czyszczeniu i zaprawianiu nasion produkujemy materiał siewny najwyższej jakości. Nasze produkty promujemy na największych imprezach branżowych w Polsce Agro Show Ostróda, AGROTECH Kielce, Agro Show Bednary.

Działamy w myśl idei “Twój sukces nasz cel”. Dostarczając państwu produkty najwyższej jakości, chcemy być współtwórcami Państwa sukcesów na polach.

Zespół SEMINA

Prezentacja

 

 

 

Namiot Semina